27. 6. 2024

Plastový svět.

 

Už jsem na světě taky nějaký ten pátek a tak mnohdy po čase přehodnocuji výdobytky moderní světa, které se zdály a vlastně pořád jsou příjemné tím, že nám/ jak se zdá/ ulehčují život, ale zamořují naši zeměkouli trestuhodným způsobem, o kterém se minimálně mluví a není páky na to, aby se budoucí problém nerozvinul do katastrofy nepředstavitelných dopadů.

Mám na mysli balení jídla a pití, jelikož jídlo a pití člověk potřebuje tak tahle jistota snad pomáhá potravinářským gigantům k tomu, že  například10 dkg sýra je obaleno a zalisováno plastem, podobně jako mnoho dalších a dalších potravin. Moc nechápu proč se tak děje. Není jiné řešení? Zrovinka tak i různé další věci, /např.salát/ kterého  si člověk zakoupí 10 dkg  a dostane ho zabalený do plastové krabičky, obalené smršťovací folií, s tím, že do vlastních nádob  nelze nakoupit. A to nemluvím a kvantu vod, minerálek, piv a vůbec všech možných tekutých poživatin.  Balení průmyslového zboží jede v tom samém režimu.

Vždycky se divím, kolik plastů nastřádá normální rodina za týden. Zajímalo by mě, zda-li se vůbec někdo z mocných tohoto světa zabývá touhle plastifikací.

Obaly dnes jsou důležitější než vlastní obsah, což je smutný fakt.

Myslím si, že by ve školách děti měly být seznamovány s tím, co se může stát, až naše planeta bude totálně zaneřáděná nejen zvenku na povrchu, ale i zevnitř každého organizmu.

Plasty se stanou součástí naší DNA a co potom. Někdy se tak zamýšlím, jaký bude život dětí, které se nyní rodí a které jsou již ovlivňovány od tří nebo čtyř let, aby si utvářely jediný správný názor, který naprosto nepřevažuje nad zájmem lidí na celé planetě.

No nebudu se rozepisovat, myslím, že mnoho lidí to tak nějak vidí stejně, můj dojem je, že současný život na Zemi plyne jakýmsi nalajnovaným zkázonosným směrem.

Jaký na to máte názor vy?

 

7 komentářů:

 1. Původně skvělý vynález se tak nějak trochu vymknul z rukou ...

  OdpovědětVymazat
 2. Lépe, než Vendy, bych to asi nenapsala...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo,, v začátcích byla plastická hmota hnedle zázrak a kam až to dojde... kdo to ví...

   Vymazat
 3. Podle mě zkázonosným ano ale nalajnovaným ne. Vždycky mi vychází, že hloupost, lenost a lakota jsou pravděpodobnější příčinou problémů než zlovolný plán.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To určitě je pravda, ani jsem neměla na mysli to, že plastifikace je jaksi naplánovaná, jen jsem v závěru lehce brnkla o další vidění světa mýma očima, kdy už malé děti se formují do podivných formiček. /Asi jsem měla udělat odstavec/😀

   Vymazat
 4. Taky se divím, kolik je plastu. Mám pocit, že dneska se do něj dává snad všechno. 🙂

  OdpovědětVymazat

😀 😃 😄 😁 😆 😅 🙂 🙃 😉 😊 😇 🥰 😍 🤩 😘 😗 😚 😙 😋😛🤭🌝